Nawoj Nawojowa - strona oficjalna

• Wyniki ostatniej kolejki:
  • Orzeł Wojnarowa - Victoria Witowice Dolne 1:1
  • ULKS Przydonica - Grybovia Grybów
  • ORZEŁ Ptaszkowa - LKS Świniarsko
  • LKS Zawada Nowy Sącz - Nawoj Nawojowa
  • Olimpik Powroźnik - Budowlani Jazowsko
  • KS Helena Nowy Sącz - Dąbrovia Wielogłowy
  • LKS Mszalnica - Barciczanka Barcice II

pon.

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Historia

26.07.1973 r. -drużyna LZS "Nawoj" Nawojowa została zgłoszona do rozgrywek piłki nożnej w Okręgowym Związku Piłki Nożnej do klasy "C".
Założycielem drużyny był Osicki Kazimierz a kapitanem drużyny Andrzej Kotlarski , ponadto kadrę zespołu w latach 73/77 tworzyli: Kulpa Czesław, Słaby Tadeusz, Paweł i Sylwester Lelito,  Ryszard Jurczyński, Józef Słaby, Szafraniec Adam, Legutko Paweł, Fatuła Kazimierz, Horowski Mieczysław, Skoczen Józef, Borek Marian, Borek Jan.

1977 / 80 -drużyną opiekował sie Sylwester Lelito a kadrę zespołu tworzyli : Tadeusz, Zbigniew i Józef Słaby , Janusz Horowski, Stanisław i Marian Kowalik, Adam Skoczeń, Janusz,Jarosław i Józef Żarnowski, Paweł Stanek, Wiesław Chochla, Lesław i Bogdan Ogórek, Wojciech Nosal .

1980 / 83 -drużynę prowadzi duet trenerski Zbigniew Kowalik - Stanisław Kulpa  a kadrę tworzyli : Zbigniew i Józef Słaby, Rafał Ruchała, Bolesław Borek, Piotr, Roman i Dariusz Cabała, Lisowski Jan, Jan Kulpa, Zbigniew Kowalik, Stanisław Kulpa, Janusz i Józef Horowski, Gerard Drąg. W/w drużyna w sezonie 1982/1983 wywalczyła awans do klasy "B" , który zbiegał sie akurat z jubileuszem 10 - lecia LZS

1984 / 90 -drużynę prowadził Zbigniew Kowalik - w tym czasie został wybudowany budynek typu "Lubogoszcz" , zlikwidowane zostały wagony kolejowe ,które służyły do szatnie oraz magazyn. Drużyna po rocznym pobycie opuściła szeregi "B" klasy gdzie większą wagę przywiązała do poprawy bazy socjalnej zespołu.

1991 / 98 -całością LZS -kieruje Stanisław Kulpa. Po roku czasu z drużyną uzyskuje awans do klasy "B" a zespół tworzą : Zbigniew i Józef Słaby, Wiesław i Tadeusz Żarnowski, Piotr i Roman Cabała, Adam Szafraniec,Jerzy Słaby, Mieczysław Aleksander, Krzysztof Dobosz, Bogdan Lajdanowicz, Robert Legutko, Wojciech Borek, Jan, Jerzy i Andrzej Lisowski, Andrzej Tokarz, Marek Poręba,Zbigniew Legutko, Adam Stanek, Roman i Witold Korabiowski, Stanisław Proszek, Maciej Bogdański, Krzysztof Sekuła , Stanisław Kulpa, Jarosław Witowski, Wiesław i Andrzej Borek, Jan Borek, Andrzej Niewiarowski, Marian Baszczyński, Michał Słaboń, Grzegorz Bieniek, Lelito Mariusz, Jarzębiak Artur, Wiktor Łukasz, Ciołkiewicz Witold, Witold i Sylwester Tyczynśki, Rafał Ruchała, Jakub i Jerzy Borek. W tym tez okresie dokończono dalsze prace budynku tj. doprowadzenie wody bieżącej, malowanie szatni, zakonserwowano dach, zamontowano prysznice i sanitariaty oraz położono terakotę. Prace te zostały wykonane społecznie przez zawodników Józefa I Zbigniewa Słabego, Stanisława Kulpę, Tadeusza Żarnowskiego.
         W tym czasie do rozgrywek zgłoszono 3 drużyny. Od roku 1992 zgłoszono drużynę juniorów do rozgrywek OZPN, której trenerem był Krzysztof Dobosz natomiast od roku 94 i jej  trenerem został Jan Kulpa. Trenerem I drużyny seniorów był Andrzej Borek , prezesem LZS"Nawoj" Stanisław Kulpa .W/w zespoły reprezentowało około 120 zawodników.Pożar budynku 1998 r

1998 / 2003 - rok 1998 kończy się nieszczęśliwie ponieważ ulega spaleniu budynek socjalny na stadionie i sekcji piłki nożnej grozi zawieszenie działalności .

Ówczesne władze gminy postawiają walczyć działalności sportową w struktury Gminego Ośrodka Kultury Sportu I Rekreacji a zarząd LZS tworzą prezes St. Kulpa, oraz Rafał Ruchała - wiceprezes, Jarosław Witowski - Członek i Mariusz Lelito - skarbnik. W związku z powyższym w dalszym ciagu jest kontynuowana praca z dziećmi i młodzieżą. W regularnych rozgrywkach udział biorą trampkarze młodsi i starsi, juniorzy młodsi i starsi oraz seniorzy w których średnia wieku to 22 lata .
Całością organizacyjną kieruje dyrektor Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Jan Kulpa. W roku 1999 następuje rozłam LZS "Nawoj" w wyniku czego powstaje w Nawojowej drugi klub pod nazwą "Klub Piłkarsko Towarzyski Nawojowa ". Po tym fakcie musiano tworzyć I drużynę od podstaw . Trenerem zespołu został Jan Kulpa, do drużyny włączono własnych wychowanków, akces gry w drużynie zgłosiło kilku doświadczonych zawodników z terenu gminy, którzy reprezentowali inne kluby zwłaszcza LKS " Zawada" Nowy Sącz i po trzech sezonach drużyna awansowała do klasy "A"
Awans do klasy "A" wywalczyła drużyna w nastepującym składzie : Mirek Adam, Cabała Piotr, Kulpa Dariusz, Tomasz Kulpa, Lelito Piotr, Wojtyczka Artur, Iwański Daniel, Hasior Grzegorz, Kotlarski Paweł,Sadowski Maciej, Horowski Sylwester, Bogdański Artur, Krół Eugieniusz, Pulit Marcin, Gargas Jan.
Wracając do roku 1998 należy przypomnieć, iz po pożarze bydynku Wójt Gmin dr inż.Stanisław Kiełbasa oraz Rada Gminy Nawojowaz  decyduje że na stadionie stanie nowy budynek socialno-administracyjny.W ciągu trzech zostają do użytku oddane szatnie dla zawodników i seziów natomiast w roku 2005  budynek zostaje już całkowicie oddany do użytku z 20-osobową bazą noclegową, kuchnią i salą konferencyjną.

W roku 2003 w związku z przepisami prawnymi LZS sotaje zarejestrowany jako stowarzyszenie o nazwie LKS "Nawoj" Nawojowa i uzyskuje osobowość prawna.

Nawoj NawojowaLKS Mszalnica
Nawoj Nawojowa   LKS Mszalnica